Mennyi idős és mennyi ideig szeretnéd még használni a készülékedet ?
Talán ezek a legfontosabb kérdések amiket ha letisztázol magadban, könnyebb lesz döntést hozni. Nézzünk egy konkrét példát. Van egy 5 éves Apple iPhone XS típusú mobilod és összetört a képernyője így kijelző cserére van szükséged. A hivatalos Apple szervizekben bruttó 140.000-170.000ft körül mozog. Az utángyártottak minőségtől függően bruttó 30.000.50.000ft-ot kóstálnak.Egy ilyen készüléknek a használtpiaci ára kb 100.000ft,- . Ha figyelembe veszünk minden tényezőt mint például mennyi ideig frissíti még az Apple ezt a készüléket, mennyire elavult a hardver illetve, hogy ténylegesen kacsingattál már a lehetséges utóddal, akkor nem kell közgazdász diploma hozzá, hogy kiszámoljuk, egyszerűen nem éri meg a gyári.Ettől függetlenül dönthetsz a gyári mellett ha ragaszkodsz a 100% eredeti minőséghez, csupán matematikailag próbáltuk szemléltetni, hogy erősen meggondolandó.
Milyen típusú készüléked van ?
Az is szempont lehet, hogy a készülékedet milyen típusú kijelzővel szerelte a gyártó. Péládul ha van egy Xiaomi 12 Pro készüléked ami gyárilag egy 120hz-es Oled kijelzővel került forgalomba és az utángyártott az egy Ips technologiájú képernyő, ez jelentős különbséget fog eredményezni minőségben.Fakóbbak lehetnek a színek, illetve a 120HZ hiánya miatt lasabbnak is lesz a kijelző. Egyértelműen csalódnál a végeredményben, nem ajánlott. Nézzünk egy ellenpéldát. Adott egy Xiaomi Redmi Note 9.Ezt a készüléket gyárilag Ips kijelzővel szerelték és az utángyártott is Ips.Ebben az esetben gyakorlatilag majdhogynem megkapjuk a gyári minőséget, minimális eltérés lehet ugyan színkalibrációban, színhőmérsékletben de ezt nem feltétlen biztos, hogy észrevesszük.Ha szeretnél spórolni 10.000-15.000ft-ot a kijelző cserén, szerintünk nyugodtan megteheted.
Mennyire fontos szerepet tölt be a sérült készülék ?
"A gyerek használja, mesét néz rajta". "Második készüléknek használom, csak telefonálok rajta"."Csak a navigáció fut rajta a kocsiban", stb stb...Rengeteg ilyen és ehhez hasonló szempontot halottunk az elmúlt években.És teljesen érthető is, hogy minnél kevesebbet szeretnénk költeni egy olyan eszközre aminek a jelentősge nem elsődleges.A 3-4 éves lurkónknak aztán édesmindegy , hogy milyen kijelzőn nézi a Pepa malacot, vagy navigáció közben mennyire élénk a Waze illetve egy olyan eszközön amin tényleg csak telefonálunk talán nem fontos a kijelző milyensége. Ilyen esetekben ha szeretnénk olcsóbban megúszni a kijelző cserét egész nyugodtan válasszunk kedvezőbb árú utángyártott kijelzőt.
Összefoglalva tehát elmondható, hogy ez egy komplex kérdés, természetesen mindig a gyári alkatrész a biztos, de vannak olyan helyzetek amikor megfelelő lehet egy utángyártott alkatrész is.Reméljük sikerült egy kicsit eligazítani ebben a témában és meghozni a megfelelő döntést !
Webárúházunkban egyaránt találsz gyári illetve gyári minőségű utángyártott alkatrészeket amiket szükség esetén a Váci úti üzletünkben akár 1-2 órán belül be is tudunk építeni.
Kellemes vásárlást !
Gyári vagy utángyártott ?
":Valószínűleg aki már került olyan helyzetbe, hogy meghibásodott mobiljával fel kellett keresnie egy mobiltelefon szervizt, ott szembe találta magát azzal a kérdéssel, hogy: "gyári, vagy utángyártott alkatrészt szeretne ? " . Alapvetően erre a kérdésre a leglogikusabb válasz az a "gyári" lenne, és az is, de előfordulhatnak helyzetek amikor nem biztos, hogy ez a jó döntés. Ebben a kérdéskörben próbálunk egy kis segítséget nyújtani a mi nézőpontunkon keresztül.Próbálunk olyan eseteket figyelembe venni melyekkel ténylegesen találkoztunk az elmúlt 10 évünkben.